Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Yüksek tansiyon ve Saç Ekimi

Anasayfa Saç Ekimi Yüksek tansiyon ve Saç Ekimi

Tansiyon yükselmesi başka komplikasyonlara sebebiyet verebilir ve kişi hayati tehlike altına girebilir o nedenle yüksek tansiyon hastalarına saç ekimi işlemi yapılmasını doktorlar tavsiye etmez.

Tansiyon düşürülmüş olsada saç ekimi işlemi sırasında yüksek tansiyon hastalarında heyecandan ötürü ani yükselmelerle birlikte sağlık sorunları nüksedebilir. Estetik görünümü düzeltmek amaçlı yapılan operasyonlar eğer hastanın sağlığını tehdit ediyorsa sadece güzel görünüm için yapılmamalıdır. Saç ekimi basit görünen bir operasyon şeklidir ancak her ne kadar kolay gibi gözüksede uygulama öncesinde ve uygulama sırasında önemle dikkat edilmesi gereken özel durumlar vardır. Bunların başında hastanın öncelikle sağlık kontrolünden geçmiş olması ve operasyonu etkileyecek herhangi bir sağlık sorunu teşkil etmemesidir, böylece operasyon işlemi sırasında hem doktor hem de hasta tarafından bu işlemin sorunsuz geçmesi sağlanmış olur.

İşlem yapılacak kişi uzman doktoruna varsa tüm rahatsızlıklarını ayrıntılı olarak anlatmalıdır nitekim işlem sırasında uygulanacak bazı ilaçlar tansiyon hastaları için uygun olmayabilir. Normal tansiyon rahatsızlığında ekim işlemi kontrol altında yapılabilir ancak işlem sonrası iyileşmeler belirlenmiş süre içinde değil de daha uzun vadede gelişebilmektedir.

Tansiyon hastaları için saç ekimi işlemi doktor kontrolünde yapılabilir denilir fakat yüksek tansiyon hastaları saç ekimi işlemi sırasında, gelişebilecek başka komplikasyonlar nedeni ile yapılması uygun değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed