Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Meme Küçültme

Anasayfa Estetik Meme Estetiği Meme Küçültme

İçindekiler

Meme Küçültme Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
7 Gün
1 Gün
2-4 Saat
Genel Anestezi
1-2 Hafta

Meme Küçültme Nedir?

Meme küçültme ameliyatı memelerin normalden daha büyük olduğu hamilelikte, aşırı kilo ve emzirme ile ilgili durumlarda ihtiyaç duyulan işlemlerdir. Meme büyüklüğü estetik bir ameliyat olduğu kadar ciddi bir sağlık problemi de yaratmaktadır. Çünkü büyük memeler sırt ağrısı, boyun ağrısı, omuz ağrısı, bedensel aktivitelerin kısıtlanması, meme altında oluşan yara, istenilen kıyafetlerin giyilememesi ve sütyen askılarının omuzları kesmesi gibi problemler ortaya çıkarmaktadır. Bu durumdan rahatsız olan kişilerin bu rahatsızlıklarının yok edilmesi amacıyla memelere dolgunluk veren doku, yağ ve cilt bölümünün bir kısmı alınır.

Meme Küçültme Ameliyatı Olmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Meme küçültme ameliyatı yapılmadan önce ilk yapmanız gereken şey kesinlikle meme ultrasonunun çekilmesidir. Ardından ameliyattan iki hafta öncesinde aspirin, kan sulandırıcılar ve bazı ağrı kesicileri kullanmayı bırakmanız gerekmektedir. E vitamini, yeşil çay, ginseng, bitki çatları ve keten tohumu gibi kan sulandırıcılarında kullanılmaması önemlidir. Ayrıca ameliyat olmadan bir hafta kadar öncesinde sigarayı bırakmakta tavsiye edilmektedir. Aksi takdirde yaraların iyileşmesi zaman alacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Vücudumda İz Kalacak Mı?

Birçok estetik ameliyatta olacağı gibi meme küçültme ameliyatında da küçük boyutlarda izler kalacaktır. Meme küçültme ameliyatında ters t şeklinde bir iz kalır. Bu iz meme başı halkasının etrafında kaldığından renk değişimi bölgesine denk geldiği için hiç belli olmayacaktır. Göğüs altında kalan izler ise zamanla incecik ve hiç belirgin olmayan silik çizgilere dönüşecektir.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Meme küçültme estetiği sırasında genellikle genel anestezi kullanılır, ancak lokal anestezi ve sedasyon da kullanılabilir.
İyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle birkaç hafta sürer. İşlem sonrası ilk birkaç gün içinde şişlik ve morarma olabilir. Dikişlerin alınması gerekebilir, ve sütyen gibi özel destekleyici giysiler giyilmesi önerilebilir.

Meme küçültme estetiği sonuçları genellikle kalıcıdır. Ancak yaşlanma, kilo değişiklikleri veya gebelik gibi faktörler nedeniyle zamanla değişiklikler olabilir.