Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Safir Saç Ekimi

Anasayfa Saç Ekimi Safir Saç Ekimi

İçindekiler

Safir Saç Ekimi Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
3 Gün
-
6 - 8 Saat
Lokal Anestezi
7 - 8 Gün

Safir Saç Ekimi Nedir?

Dünya üzerinde en çok kullanılan saç ekimi tekniği FUE’dir ( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ). Bu teknik saç köklerinin toplanması, kanalların açılması ve açılan kanallara greft adı verilen köklerin ekilmesi aşamalarından oluşur.

FUE tekniğinin bir aşaması olan kanal açılması esnasında doku deformasyonunun en aza indirgenmesine ve maksimum sıklıkla kanal açılabilmesine olanak sağlayan bir yöntem olarak safir uçlu özel kalemler geliştirilmiştir. İşte Safir FUE olarak adlandırılan bu ekim modeli gerçek safirden üretilen uçlara sahip kalemlerin kullanıldığı bir FUE operasyonudur.

Safir Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir FUE saç ekimi tekniğinde saç kökleri yine FUE tekniği kullanılarak toplanıyor. Ancak saç ekiminin yapılacağı bölgeye kanallar FUE yöntemindeki gibi çelikle değil, kalem formundaki safir cevheri ile açılıyor.

Safir uçlar ekimin yapılacağı bölgede çelikten çok daha küçük, pürüzsüz ve sık mikrokanallar açılmasını sağlıyor. Kanalların mikro düzeyde açılması doku deformasyonunu en aza indirerek kabuklanmayı azaltıyor. Böylece uygulama sonrasında saç derisi hızlıca iyileşiyor ve gözle görülür hiçbir iz kalmıyor. Safir FUE saç ekimi ile açılan bu mikrokanallar ayrıca, saç köklerinin sık ve doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde ekilmesine imkan tanıyor. Bu teknik sayesinde saç kaybı yaşayanlar, kendi saçlarından ayırt edilemeyecek doğallıkta saçlara sahip oluyor.

Safir FUE saç ekimi, sedasyonlu saç ekimi ve tıraşsız saç ekimi gibi konforu ve hasta memnuniyetini artıran diğer yöntemlerle de kombine edilerek uygulanabiliyor.

Safir Saç Ekimi İçin Uygun Aday Mıyım?

Donör bölgede yeterli miktarda saç köküne sahip 20-60 yaş arası tüm kadın ve erkekler, Safir FUE saç ekimi tekniği ile kaybettikleri saçlara kavuşabilir.

Geniş bir alanda şiddetli saç kayıpları durumunda kullanılabileceği gibi şakaklarda açılma, alın çizgisinin geriye gitmesi, saçın tepeden açılması ya da homojen seyrelme gibi tipik saç dökülmelerine karşı da Safir FUE saç ekimi, kalıcı çözümdür.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Safir kristalleri, daha küçük ve daha keskin açılar oluşturarak doğal bir görünüm sağlayabilir. Ayrıca iyileşme süreci genellikle hızlıdır, kanama ve yara izi riski daha düşüktür.
Safir saç ekimi sonrası iyileşme süreci genellikle hızlıdır. İşlem sonrası hafif şişlik veya kızarıklıklar olabilir, ancak bunlar kısa sürede geçer.
Safir saç ekimi genellikle saç dökülmesi yaşayan ve saç ekimi düşünen kişiler için uygundur. Ancak saç yapınıza, sağlık durumunuza ve diğer faktörlere bağlı olarak uygunluğunuz değerlendirilmelidir.