Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Kulak Estetiği

Anasayfa Estetik Yüz Estetiği Kulak Estetiği

İçindekiler

Kulak Estetiği Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
5 Gün
1 Gün
2-5 Saat
Genel Anestezi
5-7 Gün

Kulak Estetiği Nedir?

Kulakta, kulak estetiği ameliyatı gerektiren şekil bozukluklarına rastlanmaktadır. Kepçe kulakta ise sorun kulağınızın başınız ile olan açısının normalden fazla olmasıdır. Yani normale göre daha öne doğru ve açık bir şekilde gözükürler. Bu durumda özellikle çocuklarda önemli bir psikososyal, davranışsal ve duygusal sorunlara yol açabilir. Kepçe kulak estetiğinde yalnızca kulağın dış kısmına müdahale edilir. Kepçe kulak operasyonu son derece güvenle yapılabilen bir operasyondur. Bu sebeple de işitme ile ilgili herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Kişilerde kulak gelişimi 5-6 yaşa kadar tamamlandığı için kepçe kulak ameliyatının da bu yaşlarda yapılarak kulağın düzeltilmesi tavsiye edilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Hangi Yaş İçin Daha Uygundur?

Kepçe kulak ameliyatı bütün yaşlarda yapılmaya uygun bir işlemdir. Yine de bu ameliyat için uygun olan yaş okul öncesi yaşlardır. Kepçe kulaklarıyla okula giden çocuklar, arkadaşlarının olumsuz düşünceleri ile karşılaşacak ve bu da çocuğun ruhsal durumunu etkileyecektir. Bu sebeple de kepçe kulak ameliyatından önce bu durum çocuğa onun anlayacağı bir şekilde anlatılmalı ve onunda kendi isteğiyle ameliyat yapılmalıdır. Çocuk kendi istiyor ise bu ameliyat uygulanacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatında Ağrı Hisseder Miyim?

Kepçe kulak ameliyatı genel anestezi ile yapılacaksa ağrı hissetmeniz söz konusu olmayacaktır. Lokal anestezi ile yapılırsa da yalnızca anestezi iğnelerinin ağrısı hissedilecektir. Ameliyat esnasında ağrı hissetmezsiniz. Ameliyattan sonra da yapılan anesteziler sebebi ile 12 saat kadar ağrı hissetmezsiniz. Bu aşamadan sonra da yine ciddi bir ağrınız olmayacaktır.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Kulak estetiği işlemi, kulaklara istenen şekli vermek için kulak cildi ve kıkırdaklarının yeniden şekillendirilmesini içerir. Kulak kepçesi fazla büyükse veya dışa doğru bükülmüşse, bu durumları düzeltmek amacıyla yapılır.
Kulak estetiği sonrası izler, kullanılan tekniklere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Modern cerrahi teknikler genellikle minimal izler bırakır ve bu izler zaman içinde solabilir.

Kulak estetiği sonuçları, şişliklerin inmesi ve iyileşmenin tamamlanmasının ardından birkaç hafta ila birkaç ay içinde daha belirgin hale gelir.

Kulak estetiği hakkında daha fazla bilgi almak ve kişiselleştirilmiş cevaplar almak için bir plastik cerrahla görüşmek önemlidir. İşlem öncesinde ve sonrasında doktorun önerilerini takip etmek ve gerçekçi beklentilere sahip olmak da önemlidir.