Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Meme Büyütme

Anasayfa Estetik Meme Estetiği Meme Büyütme

İçindekiler

Meme Büyütme Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
7 Gün
1 Gün
2-4 Saat
Genel Anestezi
1-2 Hafta

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme ameliyatları kadınların göğsünü boyut ve şekil olarak büyütmesi için yapılan işlemlerdir. Meme büyütme ameliyatında memenin arkasına meme protezi yerleştirilir. Yerleştirilen bu protez sayesinde de göğüs çevresi ölçümleri bir veya da birkaç beden büyütülebilir. Günümüzde meme büyütme işlemi en fazla uygulanan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Meme büyütme ameliyatları ile küçük göğüsler daha dolgun, büyük ve estetik olarak da daha kusursuz görünüme kavuşacaklardır. Meme dokusunun altına yerleştirilen protez veya implant diye adlandırılan silikondan yapılmış doğal malzemeler meme hacminin artmasına yardımcı olurlar.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Hamile Kalıp, Emzirme Yapabilir Miyim?

Halk arasında meme büyütme ameliyatından sonra kişi hamile kalırsa silikon protezlerinin çıkartılması gerektiği gibi bir yanlış vardır. Evet, bu yanlıştır. Çünkü meme büyütme ameliyatlarında memeye yerleştirilen meme protezi göğüs dokusunun altına yerleştirilir. Göğüs dokusunun altında olduğu içinde süt kanalları kapanmaz. Kanallar kapanmadığı içinde silikon protezler çıkartılmadan kişiler hamile kalabilir ve bebeklerini emzirebilirler.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Vücudumda İz Kalır Mı?

Meme büyütme ameliyatı meme başındaki kahverengi olan bölüm ile ciltle birleşme yerinin alt bölümünden, meme altı katlanma çizgisinden veya da koltuk altı katlanma çizgisinden yapılabilmektedir. Ameliyatta yapılacak olan kesi yerleri daima katlanma yerlerinin içinde veya saklı yerlerde olduğu için gözükmeyecektir. Ameliyatta açılacak olan kesinin uzunluğu meme protezine göre değişkenlik gösterir fakat ortalama olarak 3 ile 5 cm arasında değişmektedir. Bu uzunluklarda ki kesi izleri bir iz bırakmaz ve katlanma bölgelerinin içerisinde zamanla silikleşerek kaybolur.
Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Meme büyütme estetiği, meme boyutunu artırmak veya meme şeklini düzeltmek isteyen kişiler için uygundur. Genellikle meme gelişimi tamamlandıktan sonra, yani ergenlik dönemi sona erdikten sonra yapılır.
İyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle birkaç hafta sürer. İşlem sonrası ilk birkaç gün içinde şişlik ve morarma olabilir. Meme implantları ile ilgili özel bakım gerekebilir.

Meme büyütme estetiği sırasında kullanılan cerrahi tekniklere bağlı olarak izler değişebilir. Modern cerrahi teknikler genellikle minimal izler bırakır ve bu izler zaman içinde hafifler.