Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Cilt Sıkılaştırma

Anasayfa Ameliyatsız Estetik Medikal Estetik Cilt Sıkılaştırma

İçindekiler

Cilt Sıkılaştırma Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
-
-
1 Saat
-
-

Cilt Sıkılaştırma Nedir?

Genel olarak cerrahi olmayan cilt sıkılaştırma prosedürleri, hedeflenen enerjiyi cildin daha derin katmanlarını ısıtmak için kullanır; bu da kollajen ve elastin üretimini uyarır ve dokuyu yavaş yavaş geliştirir. Bazı tedaviler de pürüzsüz selülite yardımcı olmak için dokuyu etkiler. Çok sayıda FDA temizlenmiş cilt sıkılaştırma tedavileri ve teknolojileri piyasada bulunmaktadır; her biri istenilen sonuca ulaşmak için benzersiz bir mekanizma kullanıyor. .

Yaşlandıkça, cildimizin dolgun, sıkı ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olan iki protein ve kollajen üretimi, yüzü, boynu ve gövdede gevşek, sarkma ciltleri alanlarında yavaşlar. Cildin gevşekliği sizi rahatsız ediyorsa, ameliyatsız cilt sıkıştırması bu işlemi geçici olarak durdurabilir ve kesintisiz olarak az veya hiç durmadan daha sıkı, pürüzsüz, daha genç bir görünüme kavuşabilir.

Cilt Sıkıştırmanın Faydaları

  • Ameliyat veya yara izi olmaksızın hafif, orta derecede gevşek olan yüz, boyun veya vücudun cildi sıkılaştırır.
  • Dikkat çekici bir “kaldırma” etkisi sağlayabilir.
  • Tedaviler klinikte, tipik olarak 1 saat veya daha kısa sürede yapılabilir.
    Sonuçlar 1 yıla kadar sürebilir.

Cilt Sıkılaştırma Acılı Bir İşlem midir?

Cilt sıkılaştırma işlemleri, genellikle minimal ağrı veya rahatsızlık hissi ile ilişkilendirilir. Bu rahatsızlık kişiden kişiye değişebilir ve işlem türüne, uygulama bölgesine, cihazın ayarlarına ve kişisel toleransa bağlı olarak farklılık gösterebilir. İşlem sırasında yaşanan rahatsızlık, işlem sonrası sağlanacak gençleştirici etkilere değer olarak kabul edilir. Sağlık profesyonelinin önerilerine uyulması, işlem sırasındaki rahatsızlığı minimize etmeye yardımcı olabilir ve lokal anestezikler veya soğutma cihazları da kullanılabilir. İşlem öncesinde ve sonrasında profesyonelin yönlendirmelerine dikkat edilmesi, işlem sırasında hissedilen rahatsızlığı azaltabilir.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Cilt sıkılaştırma işlemleri, yaşlanma belirtileri, cilt sarkması, kırışıklıklar veya cilt tonu düzensizliği yaşayan kişiler için uygun olabilir. Ancak herkes için uygun olmayabilir ve işlem öncesinde bir uzmanla danışmanız önemlidir.
Cilt sıkılaştırma işlemleri, uygun şekilde uygulandığında genellikle güvenli kabul edilir. Ancak işlemi deneyimli bir sağlık profesyoneli veya estetik uzmanı tarafından yaptırmak önemlidir.
Cilt sıkılaştırma işlemleri farklı teknolojileri içerebilir, bunlar arasında lazer cilt sıkılaştırma, radyofrekans cilt sıkılaştırma, HIFU (yüksek yoğunluklu odaklı ultrason), dermaroller, kimyasal peeling ve cilt bakımı gibi yöntemler bulunur.