Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Göz Kapağı Estetiği

Anasayfa Estetik Yüz Estetiği Göz Kapağı Estetiği

İçindekiler

Göz Kapağı Estetiği Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
10 Gün
1 Gün
2-5 Saat
Genel Anestezi
5-7 Gün

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yaşlandıkça, göz kapaklarınız yayılır ve onları destekleyen kaslar zayıflar. Fazla yağ göz kapaklarının üstünde ve altında toplanarak kaşların, göz üst kapaklarının sarkmasına ve gözaltında torbalarının oluşmasına neden olabilir.

Bu görünümün sizi yaşlı göstermesinin yanı sıra, gözlerinizin etrafındaki ciddi sarkık deri, yan görüşünüzü (periferik görüş), özellikle görüş alanınızın üst ve dış kısımlarını etkileyebilir. Blefaroplasti görme problemlerini azaltabilir veya ortadan kaldırabilir. Gözlerinizin daha genç ve daha açık görünmesini sağlar.

Göz Kapağı Ameliyatı Sırasında Ne Olur?

Blefaroplasti üst göz kapaklarına, alt göz kapaklarına veya her ikisine aynı anda uygulanabilir.

Cerrahlar ameliyat sırasında, göz kapağının doğal kıvrımlarına, üst göz kapağının kıvrımlarına, kirpiklerin hemen altına veya alt göz kapağının arkasına kesikler açar. Bu sayede, kesikler iyileştikten sonra farkedilmez.

Cerrah, fazla deri ve yağ birikintilerinin çıkarılması gereken yeri belirlemek için göz kapağında işaretlemeler yapar. Fazla dokular çıkarılır. Kaşlar ve göz kapaklarının etrafındaki alanları düzeltmek ve yeniden yapılandırmak için dikkatlice dikiş atılır.

Göz Kapağı Tedavisinden Sonra

Yara izlerinin kaybolması yaklaşık 1-3 ay arası sürebilir. Göz kapağı derisi hassas olduğundan aşırı güneş ışığına maruz bırakmayın.

Blefaroplasti, daha canlı, genç bir görünüme ve daha yüksek özgüvene sahip olmanızı sağlar. Birçok kişi ameliyatın bu sonuçlarından memnun kalır.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Göz kapağı estetiği sonuçları genellikle uzun ömürlüdür, ancak yaşlanma süreci nedeniyle zamanla değişebilir. Sonuçları daha uzun süre korumak için düzenli bakım önerilir.

Göz kapağı estetiği sonuçları, şişliklerin inmesi ve iyileşmenin tamamlanmasının ardından birkaç hafta ila birkaç ay içinde daha belirgin hale gelir.

Göz kapağı estetiği hakkında daha fazla bilgi almak ve kişiselleştirilmiş cevaplar almak için bir plastik cerrahla görüşmek önemlidir. İşlem öncesinde ve sonrasında doktorun önerilerini takip etmek ve gerçekçi beklentilere sahip olmak da önemlidir.

Göz kapağı estetiği, göz kapaklarındaki yaşlanma belirtilerini düzeltmek veya estetik nedenlerle bu işlemi düşünenler için uygundur. Ayrıca, bazı durumlarda göz kapağı düşüklüğü göz sağlığını olumsuz etkileyebileceğinden, işlem gerekebilir.