Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Liposuction

Anasayfa Estetik Vücut Estetiği Liposuction

İçindekiler

Liposuction Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
7 Gün
1 Gün
2-4 Saat
Genel Anestezi
1-2 Hafta

Liposuction Nedir?

Cildin altında kalan fazla yağın özel kanüller ile vakum veya özel olarak hazırlanan enjektörler yardımıyla emilmesi yöntemine liposuction denir. Liposuction, vücudumuzdaki dengesiz yağ dağılımını düzenlemeye yarayan cerrahi işlemdir. Bu operasyonda ki amaç kilo verdirmek değil, bütün diyet ve egzersizlere uyulmasına karşın yanıt alınamayan inatçı yağların giderilmesini sağlamaktır. Liposuction sayesinde vücudunuz da şekillenecektir. Liposuction operasyonunun süresi 15-20 dakika ile 1-2 saat arasında değişmekte ve bu süre probleme bağlı olarak değişmektedir.

Herkes Liposuction Yaptırabilir Mi?

Liposuction için en iyi aday, gerçekçi beklentileri olan ve sağlıklı düşünülebilen, liposuction sonuçları ile mutlu olabilen kişilerdir. Liposuction operasyonu için kişiler 18 yaşından büyük olmalıdır. Bunun sebebi yasal nedenlerden dolayı oluşan yaş sınırıdır. Bu konuda gereken yardımı cerrahlarımız sizlere yapacaklardır. Kısacası sağlıklı beslenme, diyet ve egzersiz programlarına düzenli olarak uyulmasına karşın kurtulamayan ve sağlık sorunu olmayan herkes liposuction yaptırabilir.

Liposuction Operasyonundan Sonra Ağrı Hisseder Miyim?

Liposuction operasyonundan önce lokal anestezikler ve infiltrasyon yapılır. Bu sayede de diğer ameliyatlara göre ağrı hissetme olasılığı çok azdır. Ameliyat sonrasında hafif bir ağrı hissetseniz bile bu ağrı günlük ağrı kesiciler yardımı ile hemen kontrol altına alınabilmektedir.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Liposuction sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle birkaç hafta sürer. İşlem sonrası şişlik, morarma ve hafif ağrılar görülebilir. Özel giysi ve bakım önerileri, iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olabilir.
Liposuction sonuçları genellikle kalıcıdır, ancak yaş, kilo değişiklikleri veya yaşam tarzı değişiklikleri sonucunda değişiklikler olabilir. İşlem sonrası, vücudu şekillendirmek ve sonuçları korumak için dengeli bir diyet ve düzenli egzersiz önemlidir.
Liposuction sonrası izler, kullanılan cerrahi tekniklere bağlı olarak değişebilir. Modern cerrahi teknikler, izleri minimal ve neredeyse görünmez hale getirmek için tasarlanmıştır.