Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

DHI Saç Ekimi

Anasayfa Saç Ekimi DHI Saç Ekimi

İçindekiler

DHI Saç Ekimi Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
3 Gün
-
6 - 8 Saat
Lokal Anestezi
7 - 8 Gün

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken choi adlı medikal kalem sayesinde greftler toplanır, ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. Bilinen saç ekim yöntemlerinde bu iki işlem ayrı seferlerde yapılırken, kullanılan özel kalem sayesinde işlem teke düşürülerek hastaya konfor ve kolaylık sağlanmış olur. Kısacası FUE denilen saç ekimi tekniğinde işlem üç aşamalı iken DHI’ da iki aşamalıdır. Uygulamadaki amaç; saç ekiminde kaliteyi artırmak, yoğun görüntüyü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişinin hızla günlük hayatına dönmesini sağlamaktır.

Dhi Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi tekniği ile saç ekimi lokal anestezi altında, traşlı ya da traşsız olarak yapılabilir. Donör bölgeden alınan saç kökleri, Dhi kalem aracılığıyla alıcı bölgeye direkt olarak ekilir.

Donör bölgeden alınan foliküler ünite, Choi iğnesinin içine yerleştirilir. 40-45 derece açıyla, farklı çaplardaki iğnelere yerleştirilen uygun kalınlıktaki saç kökleri, önceden oluşturulan planlamaya uygun olarak saçlandırma yapılacak alana tek tek ekilir. Choi iğnesi, saç kökünü iterken aynı anda kafa derisine açtığı kanala saç kökünü yerleştirir.

Dhi saç ekimi operasyonunda en az 2 Choi kalem ve ortalama 10-12 adet farklı Choi ucu kullanılır. Çapları değişen uçlar ve kalemler, operasyondan önce, saç teli kalınlığına göre kişiye özel olarak seçilir.

DHI Saç Ekimi Için Uygun Aday Mıyım?

Dhi saç ekimi tekniği ile saç ekimi operasyonu öncesinde detaylı bir muayeneden geçersiniz. Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu olmadığında emin olmak amacıyla bu aşamada genel cerrahi protokolü uygulanır. Gerekli testler ve kan tahlilleri yapılırken, bir yandan donör bölge analiz edilir.

Hastanın yaşına ve saç dökülme tipine göre kişiye özel detaylı bir konsültasyon saç ekiminde ileriye dönük saç kayıpları ve hasta memnuniyeti açısından son derece önemlidir.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

DHİ, geleneksel FUE (Follicular Unit Extraction) yönteminden farklıdır. FUE’de toplanan saç kökleri önce açılan kanallara yerleştirilirken, DHİ’de kökler özel bir cihazla doğrudan alınan bölgeye yerleştirilir.
DHİ’nin avantajları arasında daha az invazif bir işlem olması, iyileşme sürecinin daha hızlı olması, daha az kanama ve yara izi olması gibi faktörler bulunabilir.

İşlem sırasında lokal anestezi uygulandığı için ağrı veya rahatsızlık hissetmezsiniz. Ancak işlem sonrası minimal düzeyde ağrı veya rahatsızlık hissedebilirsiniz.