Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Botulinum Toksin

Anasayfa Ameliyatsız Estetik Medikal Estetik Botulinum Toksin

İçindekiler

Botulinum Toksin Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
-
-
1 Saat
-
-

Botulinum Toksin Nedir?

Botulinum Toksin, kasların kasılmasına neden olan sinir sinyallerine engel olan kozmetik bir enjeksiyon aracıdır. Bu etki, yüzde tekrar eden hareketlerin neden olduğu çizgilerin ve kırışıklıkların rahatlamasını ve düzgün durmasını sağlar. En yaygın olarak, gözler etrafında oluşan kırışıklar için uygulanır.

Botulinum Toksin, kozmetik olarak yüz asimetrisinin dengelenmesi ve terlemeyi azaltmasını tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir.

Botulinum Toksin Ne Zaman Tercih Edilir?

  • Gözlerin etrafında oluşan çizgilerin yüzünüzü yorgun, üzgün ve kızgın göründüğünde,
  • Alında kırışıklıkların oluşmaya başladığında,
  • Migren baş ağrısı gibi sorun yaşadığınızda,

Botulinum Toksin yardımı ile bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Daha canlı ve sıkı bir cilt için Botulinum Toksin uygulaması yaptırabilirsiniz.

Botulinum Toksin Nasıl yapılır?

Botulinum toksin işlemi, kırışıklıkları azaltmak, mimik çizgilerini düzeltmek veya aşırı terlemeyi kontrol etmek için kullanılan bir tıbbi estetik işlemidir. İşlem, belirli kas gruplarına Botulinum Toksin enjeksiyonları yapılmasıyla gerçekleşir. Enjeksiyonlar minimal ağrı ve minimal iyileşme süresi ile hızlı bir şekilde tamamlanır. Sonuçlar genellikle birkaç gün içinde görünmeye başlar ve birkaç ay sürebilir. İşlem, deneyimli bir sağlık profesyoneli veya estetik uzmanı tarafından yapılmalıdır ve kişinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmelidir.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Clostridium botulinum adlı bakterinin ürettiği bir toksindir. Tıbbi amaçlarla kullanıldığında, kasları geçici olarak felç ederek kırışıklıkları azaltır veya aşırı terlemeyi kontrol eder.
Sonuçları geçicidir ve belirli bir süre sonra tekrarlanması gerekebilir. Kalıcı etkileri yoktur.
Bu işlemi, yaşlanma belirtileri veya aşırı terleme gibi sorunları hafifletmek isteyen yetişkinler için uygundur. İşlem öncesinde bir sağlık profesyoneli ile konsültasyon yapmak önemlidir.