Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Karın Germe

Anasayfa Estetik Vücut Estetiği Karın Germe

İçindekiler

Karın Germe Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
7 Gün
1 Gün
2-4 Saat
Genel Anestezi
1-2 Hafta

Karın Germe Nedir?

Karın germe ameliyatı, karnın ön kısmında yer alan fazla yağın ve sarkık olan derinin alındığı ve karın kaslarının gerildiği cerrahi bir işlemdir. Genellikle bu çatlaklar ani kilo değişikliklerinde ve hamilelikte görülmektedir. Karın germe ameliyatında ki amaç çatlakların giderilmesi, karın yağlarının alınması ve ameliyattan sonra karın bölgesinin ideal görünümüne kavuşturulmasıdır. Karın germe ameliyatının süresi 2 ile 4 saat arasında değişmektedir. Ameliyat olan hastanın dikişleri ise iyileşme sürecine bağlı olarak 10-15 gün de alınmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Tam karın germe ameliyatı aşırı kilo değişimi yaşamış veya doğum yapmış kişilere uygulanmaktadır. Hastanın göbek deliğinin üst tarafında deri fazlası varsa, oturduğu esnada da göbek deliğinin alt tarafında eliyle tutabileceği kadar bir kat oluşmaktaysa bu hasta karın germe ameliyatı için uygun demektir. Karın germe ameliyatı için aşırı obez olmayan kişiler, diyet ve spora rağmen karın yağları erimeyenler, kilo verdikten sonra karın bölgesinde sarkma, gevşeme ve çatlak olanlar, doğum yapmasa bile büyük bir karnı olanlar, hamileliğe bağlı olarak sarkma, gevşeme ve çatlama olanlar, vücudu estetik ölçülerde olmasına rağmen karın bölgesinde yağlanması olanlar karın germe ameliyatı için uygun kişilerdir. Karın germe ameliyatının yapılmasını engelleyen sağlık sorunu olmayan kişiler rahatlıkla karın germe ameliyatı (abdominoplasti) olabilirler. Hastada deri fazlası yok ise, sadece biraz yağlanması var ise karın duvarı da doğum ve kilo değişimi sebebi ile gevşemiş ise endoskopik karın germe ameliyatı tercih edilmektedir.

Karın Germe Ameliyatında Ağrı Hisseder Miyim?

Karın germe ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Karın germe ameliyatı esnasında bütün kesiklere ve karın duvarına uzun süre etkisini gösteren lokal anesteziler yapılmaktadır. Bu sayede hastalar ameliyat sonrasında da ağrı duymayacaklardır. Ameliyatın ertesi günü biraz ağrı hissetseler de bu ağrı karın germenin ortaya çıkardığı gerginlikten dolayı olacaktır. Endoskopik karın germe ve mini karın germe ameliyatlarında ise ağrı daha da az olacaktır.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Karın germe estetiği sırasında, cerrah karın bölgesindeki sarkmış deriyi çıkarır ve kasları düzeltir. Bu işlem alt ve üst karın germe olarak iki temel türe ayrılabilir.
Karın germe estetiği gibi her cerrahi işlemde bazı riskler vardır. Bunlar arasında enfeksiyon, kanama, yara iyileşmesi sorunları ve kontur düzensizlikleri yer alabilir. Ancak uzman bir plastik cerrahın tavsiyelerini takip etmek riskleri minimize edebilir.

Karın germe estetiği sonuçları, şişliklerin inmesi ve iyileşmenin tamamlanmasının ardından birkaç hafta ila birkaç ay içinde daha belirgin hale gelir.

 

Karın germe estetiği hakkında daha fazla bilgi almak ve kişiselleştirilmiş cevaplar almak için bir plastik cerrahla görüşmek önemlidir. İşlem öncesinde ve sonrasında doktorun önerilerini takip etmek ve gerçekçi beklentilere sahip olmak da önemlidir.