Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Popo Kaldırma (BBL)

Anasayfa Estetik Vücut Estetiği Popo Kaldırma (BBL)

İçindekiler

Popo Kaldırma (BBL) Hakkında

Prosedür kişiden kişiye değişebilir ancak genel olarak;

Ortalama Yatış Süresi
Hastanede Yatış Süresi
Çalışma Süresi
Anestezi
İyileşme Süresi
7 Gün
1 Gün
2-4 Saat
Genel Anestezi
1-2 Hafta

Popo Kaldırma (BBL) Nedir?

Popo estetiği poponun kaldırılması ve nadiren de poponun daha az belirgin hale gelmesi için yapılan bir operasyondur. Bel, kalça ve popo anatomisi bir bütün olarak ele alınır. Anatomik etkenlere göre yapılacak işlem belirlenir ve kişinin vücuduna uygun bir tasarım yapılır. Popo estetiğinde uygulanan cerrahi yöntemler liposuction-lipofilling, germe yöntemi ve silikon protez uygulamalarıdır. Genellikle sırt, göbek ve bel bölgesinden yağ alınarak popo bölgesine verilir. Fakat hastada yeterli miktarda yağ yok ise ikinci bir yöntem sayesinde silikon popo protezi ile popo büyütme yapılır. Popo estetiği ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir.

Popo Estetiği Ameliyatından Önce Neler Yapmalıyım?

Bütün ameliyatlarda önerildiği gibi popo estetiği ameliyatlarında da ameliyattan 3 hafta kadar öncesinde sigarayı, aspirini, kan sulandıran ilaçları ve benzeri maddeleri bırakmanız gereklidir. Kullanmamanız gerekenler arasında Apranaks, Vermidon ve Voltaren gibi ağrı kesiciler bulunmaktadır. Bunların dışında herhangi bir ağrı kesici kullanmanız gerekiyor ise Novalgin ve Minoset kullanabilirsiniz. Ayrıca multivitamin haplarını, keten tohumu, yeşil çay, domates çekirdeği ve kiraz sapı gibi bitkisel ürünleri ve bütün zayıflama ürünlerini kullanmamanız gerekmektedir.

Popo Estetiği Ameliyatından Sonrasında Neler Yaşarım?

Popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Bu operasyonun ortalama süresi 1,5 saat civarındadır. Popo estetiği ameliyatı olduktan sonra o gün veya bir sonraki gün hasta taburcu edilebilir. Dikişlerin tamamı cildin altında bulunduğu için dikişlerin alınmasına gerek olmayacaktır. Hastaların ilk iki gün boyunca sırt üstü yatmamaları gerekmektedir. Sonrasında hastaların oturmasına izin verilir ve hastalar rahatlıkla duş alabilirler. Ameliyatın ardından bir hafta sonra hasta normal yaşantısına geri dönebilir fakat ağır spor yapmak için bir ay sonrasını beklemesi gerekmektedir.

Tedavi Planınızı Oluşturmaya Başlayın!
Ön talep formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Popo kaldırma estetiği sırasında kullanılan cerrahi tekniklere bağlı olarak izler değişebilir. Modern cerrahi teknikler, izleri minimal ve neredeyse görünmez hale getirmek için tasarlanmıştır.

Popo kaldırma estetiği sonuçları, işlem sonrası şişliklerin inmesi ve iyileşmenin tamamlanmasının ardından birkaç hafta ila birkaç ay içinde daha belirgin hale gelir.

 

Popo kaldırma estetiği hakkında daha fazla bilgi almak ve kişiselleştirilmiş cevaplar almak için bir plastik cerrahla görüşmek önemlidir. İşlem öncesinde ve sonrasında doktorun önerilerini takip etmek ve gerçekçi beklentilere sahip olmak da önemlidir.

İyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle birkaç hafta sürer. İşlem sonrası ilk birkaç gün içinde şişlik ve morarma olabilir. Özel giysi giyilmesi ve cerrahın önerilerini takip etmek iyileşmeyi hızlandırabilir.