Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Sac Mezoterapisi

Anasayfa Saç Ekimi Sac Mezoterapisi

Saç mezoterapisi; her canlı hücrede olduğu gibi saçın da ihtiyaç duyduğu, mineral ve vitaminler takviyesi tedavisidir. Özel serumların, itinalı bir şekilde sac kökünün bulunduğu derinin orta bölümünden enjekte edilir. Saç mezoterapisinin amacı saçlarda canlanmayı sağlamak ve hangi nedenle olursa olsun saç dökülmelerine son vermektir.

Saç mezoterapisi saçlı deriye uygulanıp tamamen saçsız, dökülmüş bölgede uygulanamaz. Mezoterapi saç köklerinin daha sağlıklı ve yaşam boyu sürecek saç telleri oluşturabilmesi için saçın ihtiyacı olan maddelerin doğrudan saçlı deri içine nüfusunu sağlayarak, saç köklerini daha aktif hele getirilir. Saçlarda dökülmeyi önlemek saçları korumak ve daha sık hale getirmek için uygulanır. Saç mezoterapisi içinde bulunan maddeler saç köklerinin besler, içeriğinde vitamin mineral ve anti oksidan barındırır. Saç mezoterapisi ile saç köklerinde kan dolaşımı sağlanır.

Saç mezoterapisi 7-10 gün aralıklarla yapılır, kişinin saç dökülme miktarı ve saçın hasar durumuna göre 4 veya 10 seans uygulanabilir. Saç mezoterapisi ince uçlu iğnelerle uygulanır. Saç mezoterapisinin istenilen sonuçları vermesi kişinin sağlık durumuna bağlıdır. Yani kişinin saç dökülmesine neden olacak bir hastalığı var ise öncesinde tedavi edilip sonra mezoterapi yapılması gerekir.

Saç mezoterapisi kesinlikle dermatologlar tarafından yapılmalıdır çünkü saçın yapısını iyi bilirler. Saç mezoterapisi yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bir şey yoktur, kişi günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed