Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Saç ekiminin fiyatı ne kadardır ?

Anasayfa Saç Ekimi Saç ekiminin fiyatı ne kadardır ?

Saç ekiminin daha ne olduğunu dahi bilmeden ücret incelemek, yanlızca fiyatı münasip ya da pahalı olduğundan saç ekimi yaptırmak ya da yaptırmamak fikri yanlış bir düşüncedir. Yanlızca bütçenize münasip diye saç ektirmemelisiniz. Her operasyonda olduğu gibi uzmanlara danışarak evvela saç ekimine münasip olup olmadığınızı öğrenmelisiniz. ücret konusu saç ekiminde düşüneceğiniz en son husus olmalıdır. Çünkü saç ekimi işlemini bir kaç kez yaptırmanız olası olmayabilir.

Saç ekimi ne kadar kolay bir operasyon olarak bilinsede itinalı ve özenli yapılmalıdır. En önemlisi hastane ya da ameliyathane koşullarının olduğu bir klinikte yapılmalıdır. Bu şartları sağlayan ya da sağlamayan saç ekim merkezleri arasında elbette bir ücret farkı olacaktır. Saç ekimi doktorları arasında da sürekli olarak bir ücret farkı olmuştur. Bu ücret farklarının türlü sebepleri mevcuttur. Saç ekimi doktorunun referansları, bilgi birikimi, mezun olduğu üniversitesi, ünvanı, bilinirliliği, medyadaki pagerankı, beraber çalıştığı ekibinin kalitesi gibi nitelikler saç ekiminin fiyatını etkiler. Bunun yanında saç ekimi merkezinin konumu bulunduğu ülke, il ve üstelik ilçelerde saç ekimi fiyatlarında farka yol açabilmektedir. Örneğin yurt dışında almanya, hollanda, avusturya gibi ülkelerde saç ekimi cerrahisi daha pahalıdır.

Türkiye bu konuda bu ülkelere göre çok avantajlı konumadadır. Gene mesela İstanbul şehrinde ki saç ekim merkezleri arasında, lüks bir semt bulunan etiler, levent, beşiktaş gibi ortamlarda konumlanan saç ekim merkezleri ya da klinikler daha pahalı olurken, eyüp, alibeyköy, bakırköy, bahçelievler, güngören gibi daha orta halli semtlerde fiyatlar daha münasip olmaktadır. Saç ekiminin fiyatı ne kadardır ? Sorununun cevabını ne şekilde öğrenebilirim diye soracak olursanız. Bu sektörde saç ekimi fiyatlarını internet sayfası üzerinden bildirmek sağlık bakanlığı tarafından yasak edilmiştir. Bu nedenle saç ekimi fiyatlarını saç ekim merkezlerinin internet sitelerinden öğrenemezsiniz. Öğrenebileceğiniz yerler gene web üstünden tartışma yapılan bloglar, forumlar ve bilgilendirme maksatlı kurulmuş internet sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed