Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Saç ekiminde doğal görünüm

Anasayfa Saç Ekimi Saç ekiminde doğal görünüm

Saç dökülmesi ve kellik genel olarak çok sıkıntı verici bir hadisedir bu istenmeyen durumla sizde karşılaştıysanız ve saçlarınızın eskiden olduğu gibi sağlıklı gür ve doğal görünümüne tekrar kavuşmak istiyorsanız artık üzülmeyin çünkü günümüz şartlarında uygulanan çeşitli saç ekim yöntemleri ile sorunu çözmek mümkün olabilmektedir.

Saç ekimi, saçlı bölgedeki saç köklerinin saçsız bölgeye nakledilmesi işlemidir ve ortalama 5-8 saatlik bir işlem ile operasyon bitirilir.

Saç ekim işlemi bittikten sonra hastaya bir gecelik bandaj uygulanır ertesi gün çıkartılır. Ekim yapılan bölgede ki kabuklu alan 7-10 gün içerisinde kaybolur bu dönemde şapka vs. ile başınızı kapatabilirsiniz.

Ekim işleminde kişinin daha verimli ve daha doğal bir görünüme sahip olması için yaşının önemi vardır. Erkek tipi saç dökülmesi yaşam boyu süren bir durum olmasına rağmen 35 yaş üstünde dökülme yavaşlar bu yaş altında saç ekimi yaptıran bireyler ekim işleminden sonrada dökülmenin devam edebileceğini ayrıca 2-3 seans işlem gerekebileceğini bilmelidir.

Operasyon sonrasında öncelikle kabuklu bir görünüm oluşur ancak 5-7 gün içerisinde saçınızı her gün bir defa yıkayarak bu kabuklanmayı önleyebilirsiniz. Yeni saçlar ortalama üç ay içerisinde çıkmaya başlar. 5. ve 6. aylarda değişim fark edilir hale gelir.

Saç ekiminde doğal görünüm elde edilebilmesinin en önemli nedenlerinden biri, saç ekim yönteminin ve kişinin yapısına göre kullanılacak uygulamanın doğru seçilip saçın doğal şekline uygun büyüklükte ve yönde yerleştirilmiş olmasıdır. Bu işlem doğru yapıldığında son derece doğal bir görünüm kazanılır.

Doğru ve profesyonelce yapılmış bir saç ekim işleminden sonra ömür boyu devam edecek çok doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz ve saçınızı uzayan saçlara dönüştürebilirsiniz. İstenilen sonuca varıldığında saçlarınızın ne kadar doğal olduğunu sizde görerek tamamen kalıcı bir çözüme kavuşmuş olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed