Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Saç ekimi sonrasında iz kalır mı ?

Anasayfa Saç Ekimi Saç ekimi sonrasında iz kalır mı ?

Günümüz şartlarının ilim ve bilimde çığ gibi büyüyen teknoloji araştırmaları ile saç ekiminde de son dönemde çok iyi ve hatta gelinecek en mükemmel noktalara varılmasıyla muhteşem yöntemler uygulanmaktadır.

Gelişen yöntemler ile saç ekimi sonrasında artık kafada kesinlikle iz kalmamaktadır. Buna en güzel örnek fueyöntemiyle yapılan ekimler gösterilebilir.

Çok nadir olmakla birlikte bazı zorunlu durumlarda fut yöntemi kullanılabiliyor. Bu yöntem sonucunda 1 mm eninde 22 cm genişliğinde, çizgi şeklinde iz kalabilmektedir.

Bu yöntemin uygulanması kararını saç ektirecek kişi ve doktoru vermektedir çünkü fiyat zaman ve kök yoğunluğu gibi değişken sebepleri olmaktadır. Bu yöntem sonucunda iz kalması olası bir durumdur. Bu yöntemin uygulanması kesinlikle kişiyle alakalı bir durumdur. Saç alınacak bölgede ki saçlar cansız ve seyrek ise bu durum da uzman fut yöntemine karar verir. Eğer uzmanınız bu yöntemi size önerdiyse kesinlikle sizin için uygun olan yöntem olduğundandır. Bu noktada seçtiğiniz kurumun güvenirliği de dikkat edilecek bir durumdur. İz kalması sizin için ilk aşamada üzücü bir durum olabilir. Saçlarınız kısa olduğu için saç diplerinizde kesik yer belirgin olacaktır. Fakat saçlarınızın uzamaya başlamasıyla bu durum ortadan kalkacaktır.

Saç ekiminden belli bir süre sonra saçlar uzamaya başlar ve böylelikle kafanızda dikiş izi görünmeyecektir. Saçlar ekiminden sonra yaklaşık olarak 6 ay gibi bir sürede çıkmaya başlar ve bu aşamadan sonra dikişli bir uygulama olduysa ve kafanızda iz kaldıysa saçların uzaması ile birlikte izlerinizde belli ölçüde kapanacaktır.

Fue yöntemi, saç ekimi yapıldıktan sonra kesinlikle iz bırakmayan bir yöntem olması sebebiyle tercih edilir. Saç ekiminden sonra ki süreç çok önemlidir. Bu işlemden sonraki dönem sabırlı olunması ve saçların uzayacağı zamanın gelmesi beklenmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed