Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Saç ekimi seansı nedir ?

Anasayfa Saç Ekimi Saç ekimi seansı nedir ?

Saç ekimi kafa bölgesinde olan seyreklik veya kellik olan yere saç olan kısımdan alınıp ekilmesi işlemidir. Saç ekimi uygulaması cerrahi bir operasyondur. Saç ekimi belli bir dönem içerisin de uygulanan belli sıklıkta yapılan çok iyi derece de uygulanan teknolojik bir uygulamadır. Saç ekimi kişinin psikolojik ve görsel açıdan en iyi şekilde iyileşmesini sağlamaktadır.

Saç ekimin belli bir sıralaması ve belli bir takım aşamaları vardır. Saç ekimi işlemi gerçekleştirilirken yapılan ekim işlemin de cerrahın deneyimi, ortamın uygun ortam olması, çalışan sağlık ekibinin çok iyi olması saç ekimi sonrasın da alınacak neticenin çok iyi olmasını çok fazla etkilemektedir. Saç ekimi seansını belirlenmesi her kişiye göre değişmektedir. Saç alınan kısımdaki saçların yoğunluğu ile bağlantılıdır. Saçların alınacak kısım da yoğun olması çok önemlidir. Yoğun olan saç miktarı her alınan saçın ekilecek yere uyum sağlaması ve çok fazla alınabilmesi açısından da çok önemlidir. Alınacak saçın fazla olabilmesi de seans sayısını belirlemektedir.

Eğer saç alınacak kısmın yoğunluğu çok fazla ise seansın sayısını belirleyeceği gibi eğer alınacak kısım da saçlar çok fazla ise tek seansta 4000 saç tanesi alınır ve açık alana ekilir. Fakat saç alınacak yerde yoğunluk az ise buradan alınacak saç sayısı çok azdır. Hatta yarısı kadardır. Buda ek seans gerektirmektedir. Seansların belirlenmesinde saç rengi, saç kalınlığı, saçın düz mü kıvırcık mı olduğu büyük bir faktördür. Özellikle de açık alanın mesafesi çok geniş değilse bu ekim işleminin de tek sefer de iyi sonuç alınmasını sağlayacaktır. Saç ekiminde gerektiği durum da cerrahınız size kaç seans olması gerektiğini açıklayacaktır. Seans aralıkları da belli bir süre olmalıdır. Saç alınan köklerin iyileşme süreci vardır bu sebeple tekrar seans belirlenirken göz önünde bulundurulması gerekir. Saç ekimi yapılan yerin iyileşmesi ve seans sayısı her kişiye göre değişir. İyi bir cerrah seçiminde bu gibi konular da rahatlıkla saç ekim operasyonunu geçirirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed