Este Cerrahi – Op. Dr. Alp Aslan

Analiz ve Muayene

Anasayfa Saç Ekimi Analiz ve Muayene

Uygulanacak saç ekimi operasyonunda estetik cerrah tarafından hastaların saç muayenesi yapılarak, tedavi planı ve saç nakli hakkında detaylı bir şekilde kendilerini bilgilendirirler öncelikle. Yapılacak bu muayenede, açıklık ya da seyreklik alan derecesi ölçülür, ense üzerinde ki dökülmeyen saç köklerinin sağlık durumuna ve sıklığına bakılır. Ekim yapılacak kişinin, ense üzerindeki saçlı alanı, açıklığını kapatacak kadarsa operasyon yapılır, eğer bu alan uygun değilse diğer yöntemlerle ilgili bilgiler verilir hastaya.
Yani şöyle ki saç ekim merkezlerinde, uzmanlar tarafından detaylı saç analiz raporu düzenlenerek kişi saçlarıyla ilgili olarak bilgilendirilmektedir. Uzmanlar, saç analizi ile saçlarınızın sorunlarını tespit ederek, saç tedavi şeklini planlar ve yapılan tedavilerin olumlu sonuçlarını gerçekçi bir şekilde rapor ederek hastalarına uygun bir tedavi sunarlar. Aynı zamanda saç nakli ve saç ekimi, seçilecek tekniğin kişiye bağlı olarak değiştiği bir işlemdir esasında. Bundan dolayı doktorunuzu seçerken, ekim tekniklerinde olduğu gibi, bununla birlikte flepler üzerinde deneyimi olan ve hangi tür tedavi ve tekniğin hasta için daha uygun olabileceğine karar verebilecek yetkide bir estetik cerrahi kararlaştırmalıdır.

Saç dökülmesinin nedeni ne olursa olsun, saç nakli plastik cerrahlar tarafından, uzun yıllardır kesinlikle başarıyla yapılmaya devam etmektedir. Saç ekim işlemi, bu problemi yaşayan kişilerin görünümlerini güzelleştirir ve özellikle kendine olan güvenini yerine getirir. Fakat uygulamadan sonra sonuçlar, yanlış doktor seçimiyle kişilerin hayal ettiği gibi olmayabilir ne yazık ki. Dolayısıyla cerrahi bir uygulamaya karar vermeden önce, çok iyi düşünmeli ve gerekli araştırmaları yaparak, doğru referanslarla doktorunuzu bulduktan sonra beklentinizi doktorunuzla paylaşmalısınız.

Unutulmamalıdır ki, saç ekim işlemi mevcut olan dökülmeyi engellemez. Sadece seyrelmiş bölgelerde daha dolgun bir görünüm kazandırır.

Tüm bu konularda, küçük bir operasyon gibi düşünülen saç ekimi uygulamasının gerçekte ne kadar ciddi ve hassasiyet gerektirdiğini unutmamak gerekiyor. Sağlığınız için ve sonucunda iyi bir görüntü elde etmek adına, işlem yapacağınız yer, doktor, ön çalışmalar ve uygulama konusunda gerekli bilgilere hakim olmak gerekiyor. Dolayısıyla bu işlem için uygun olup olmadığınızdan tutun da, kullandığınız ilaçlara kadar tüm bilgileriniz saç ekimi uygulaması için çok önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed